• Liav Rosenthal

מה זה קרוספיט?


קרוספיט היא שיטת אימון שמטרת העל שלה היא "כושר גופני כללי" (GPP),

כלומר- תעשה אתכם חזקים יותר, חטובים יותר והכי חשוב בריאים יותר, בעזרת מגוון רחב של תרגילים,

אופי תרגול משתנה והתמקדות בכל עשרת מרכיבי הכושר הגופני (ראו תרשים מטה).

בקרוספיט אנו משתמשים ברמות עצימות וזמן שונים, על מנת לבחון את יכולת הגוף בכמה שיותר דרכים שונות בכדי לפתח כושר גופני ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר – זאת אנו עושים ע"י מדריכים מקצוענים, יחס אישי בקבוצות קטנות, דגש על טכניקה ותכנית אימון מגוונת,

והכי - חשוב בסביבה קהילתית ומשפחתית.

באימון הקרוספיט אנו משתמשים בתרגילים פונקציונליים, רבי-מפרקים, בהם מופעלות מספר רב של קבוצות שרירים ע"מ לשקף בצוקה מקסימלית תנועות מחיי היום-יום במהלך האימון. באימון משולבים תרגילים מעולמות ספורט שונים כמו: הרמת משקולות (Weight Lifting) והתעמלות (Gymnastics), לצד פיתוח יכולות אירוביות ואנאירוביות ע"י ריצה, חתירה, אופניים ועוד..

★לחצו כאן ליצירת קשר לתיאום אימון ניסיון חינם★

אימון בדר"כ מורכב מ3 חלקים:

• חימום ספציפי

• תכנית כוח / תרגול מיומנות תנועתית

• האימון היומי (WOD)

ההגדרה המדוייקת של קרוספיט בנויה מ-3 מרכיבים:

Constantly varied גיוון מתמיד

בקרוספיט, המומחיות שלנו היא לא להתמחות, ואנחנו רוצים להיות מוכנים לכל משימה או אתגר פיזי שהחיים עשויים להוביל אותנו אליו. כתוצאה מכך, אתם תמיד נבחנים בדרך שונה שכן כל יום האימון שונה ובנוי אחרת, אנו משלבים מגוון רחב של תנועות, משקלי עבודה, הגדרות אימון ומסגרת, ציוד, ואת משך זמן האימון - על בסיס קבוע.

Functional movements תנועות פונקציונליות

אנחנו רוצים, שאת הכושר שאתם מפתחים בתוך הבוקס תוכלו להעביר וליישם בחיי היומיום. לכן, התנועות שאנו משתמשים בהן עוקבות אחר דפוסי תנועה שגופנו נועדו לעשות - לדוגמה, להרים חפץ מהארץ (דדליפט), לשים משהו על מדף מעל הראש (לחיצת כתפיים) או לקום ממקום ישיבה (סקוואט) .

התנועות פונקציונליות נגזרות מ: 1. עולם הסיבולת כמו: ריצה, חתירה, רכיבה על אופניים, קפיצה החבל וכו' 2. עולם ההתעמלות ותרגילי משקל גוף כמו: סקוואט, מתח, ברפיז, שכיבות שמיכה ועוד.. 3. וכן, עולם הרמת המשקולות – ווייטליפטינג, פאוורליפטינג, קטלבל ספורט ועוד...

High intensity עצימות גבוהה

באופן גורף ניתן לומר, שהאינטנסיביות באימון היא מה שמביא אותנו לתוצאות. לכל אימון יש מטרה מוגדרת כמו: לסיים הכי מהר, לעשות כמה שיותר סיבובים, להרים הכי הרבה משקל וכו'.

בסיום,אנחנו שומרים את התוצאות, כך שנוכל לעקוב אחר ההתקדמות שלנו לאורך זמן. חשוב להכיר בעובדה, כי רמת האינטנסיביות היא יחסית לאדם. ספורטאי תחרותי ואדם בן 60 באימון השלישי שלו, יכולים לעשות את אותו אימון "בעצימות" אך כמובן שהאימון יהיה שונה מאוד ומותאם אישית עבור כל אחד מהם.

בסופו של דבר, קרוספיט הוא כלי שנועד לעזור לנו לשפר את הכושר ואיכות החיים שלנו, וכך אנו יכולים להקדים תרופה למחלות ותופעות זקנה, לשמור על רמת מסוגלות פיזית גבוהה ולהתרחק מקופת החולים. עכשיו שאתם יודעים את ההגדרה המדויקת, אין לכם סיבה להמשיך לדחות את האימון הראשון שלכם, קחו צעד נוסף למען חיים בריאים וטובים יותר.

★לחצו כאן ליצירת קשר לתיאום אימון ניסיון חינם★

האם זה מתאים לי?

קרוספיט הוא ספורט מושלם עבור אנשים שאוהבים אתגר, שהשתעממו מחדר הכושר המסורתי ומרגישים שיש להם יותר, אנשים שרוצים ליהנות מלמידה של מיומנויות חדשות , שרוצים להיראות טוב, להרגיש טוב ולהיות גאים בגופם ובריאותם (Fitness). אין זה אומר שצריך להגיע עם רקע ספורטיבי עשיר כדי להשתלב!

אנו עובדים עם מגוון רחב של ספורטאים בכל הרמות, מהרמה העממית והבסיסית ביותר ועד ספורטאי עלית תחרותיים. כל מה שצריך כדי להתאהב זה אימון אחד שיבהיר את ההבדל בין קרוספיט לכל השאר...

קרוספיט יכניס אתכם לכושר הטוב ביותר שהייתם בו, אין ספק בכך. יהיה עליכם לחשוף את החולשות שלכם ולעבוד עליהם, והטבע המגוון של האימון יגרום לכם להתפתח על פני רבדים שונים של הכושר הגופני.

ובנוסף אתם גם:

  • בונים שריר

  • שורפים שומן

  • מפתחים מנוע אירובי/אנאירובי טוב יותר

  • מחזקים את המערכות הלבביות

  • לומדים טכניקות חדשות רבות, ממגוון רחב של תחומים!

אז נכון, זה לא יהיה פשוט – כמו כל דבר ששווה מאמץ, והתוצאות לא יאחרו להופיע.. חשוב לזכור:

- ישנה תקופת הסתגלות לעצימות וללמידת המיומנויות, קחו את הזמן והיו קשובים לגוף!

- אנחנו יודעים להתאים כל אימון לכל רמת ביצוע! בכדי לגשר על הפערים בין רמת היכולת לדרישות, שאלו את המאמן לגבי התאמות ספציפיות (Scale). - בסופו של דבר השיפור והתוצאות הן ביניכם לבין עצמכם! אין סיבה להשוות בין המתאמנים.

- תהנו מאווירה קהילתית ותומכת! אנחנו מתאמנים כיחידים אך משתפרים כקבוצה! - אין ספק שעם ההתמדה – יורגש השיפור בביצועים ובאיכות החיים.

התמדה זה המפתח!

-

תשאירו את האגו בדלת הכניסה – ותנו לעצמכם את המתנה הכי טובה שיש, את גופכם ובריאותכם!

אנחנו פה לכל שאלה ונשמח לעזור לכם לעשות את השינוי.

לפרטים לחצו על כפתור ה"צור קשר" ונחזור אליכם בהקדם.