top of page
  • לב מגן

ג'יו ג'יטסו ברזילאי - הסיפור של לב מגן


אהלן כולם,

שמי לב מגן, דאן 1 בג'יו ג'יטסו ברזילאי ואני המנהל המקצועי של תחום הלחימה במרכז ויצמן MMA. אני מזמין אתכם לעולם של אומנויות לחימה, אחוות לוחמים, כושר גופני והכי חשוב - למשפחה השנייה שלי. קצת על הסיפור האישי שלי.. אני התחלתי להתאמן בקרב מגע בגיל 7, כל החיים אומנוית לחימה ליוו אותי, על הקירות היו לי פוסטרים של ואן דם וברוס לי, אבל בעיקר מה שחישל אותי היה לקבל מכות מאחי הגדול. זו לא תהיה הגזמה להגיד שהספורט הציל לי את החיים, בתור נער עברתי מרד נעורים קשוח ביותר, הייתי בורח מהבית וישן ברחוב עם חברים, חוויתי בעיות רגשיות ושלא נדבר על לימודים. מגיל 6 אני אובססיבי ללחימה מכל הסוגים אבל כשהגעתי לג'יו ג'יטסו ברזילאי, זה היה משהו אחר! התאהבתי בזה ישר, אפילו השם הגניב אותי.

המסגרת תרמה לי המון והחזירה אותי לתלם, והיום אני מקדיש את חיי לחינוך ולאומנויות לחימה. אחרי האימון הראשון אצל המאמן שלי עידו פריינטה בשנת 2002. לא היה לי ספק וידעתי ישר שאני הולך להקדיש לזה את כל החיים. שהייתי צעיר יותר הייתי תופס רכבת הלוך חזור מרחובות לנהריה בשביל אימון עם הקבוצות הגדולות בצפון הארץ, זה היה נראה לי הגיוני לחלוטין. בגיל 16 הייתי הייתי נוסע לאימונים בטרמפים והיה לוקח לי 5 שעות רק להגיע לאימון. והיום בגיל 34 שום דבר לא ישתנה, אני רק סקרן ללמוד יותר. בגיל 21 נסעתי לארה"ב ושהיתי שם 5 שנים , בהם התאמנתי במועדני ה-MMA וה-BJJ הגדולים ביותר בעולם, עשיתי קרבות MMA מקצועיים והתאמנתי עם לוחמים מהגדולים שידע הספורט. בשנת 2016 התקבלתי והשתתפתי התכנית הריאליטי של ה-UFC עונה 16 (THE ULTIMATE FIGHTER). כיום אני המנהל המקצועי ומאמן ראשי בTEAM WEIZMANN MMA בבילו סנטר, אחד המועדונים הגדולים והמתקדמים בארץ.

אני נהנה מאוד לראות את החניכים שלי מתחילים להתבלט בתחרויות, אבל הסיפוק הגדול ביותר זה ליראות איך כלל המתאמנים משתנים, מקבלים בטחון , זזים בצורה טובה יותר ומפתחים יכולות חברתיות בתוך הקבוצה.

בסיפור שלי הספורט הציל לי את החיים, ואם אני אוכל לתת טיפה ממה שקיבלתי זה יהיה סיפוק ענק. המועדון שלנו מאוד משפחתי, אנחנו מאוד מאוחדים, לא מזמן נסענו למחנה אימונים בקפריסין ואין גאה ממני בחניכים שלי. היום הג'יו ג'יטסו ברזילאי ממריא בכל העולם בקצב אדיר, סלבריטאים מפורסמים מפרסמים בדף באינסטגרם שלהם בלי סוף! מקיאנו ריבס ועד לג'ונה היל.

קיאנו ריבס מתאמן בג'יו ג'יטסו ברזילאי בהכנות לסרט Johnwick 2

זה שילוב של אינטליגנציה תנועתית, כח, זריזות, שימוש במנופים, כוח מתפרץ. היכולת להירגע תחת תנאי לחץ, והכי חשוב אולי ומסקרן זה היצירתיות שבספורט, שח-מט אנושי ! כל אליפות עולם נחשפים תרגילים וטכניקות חדשות, יש כמעט לכל לוחם גדול תרגילים שמיוחדים רק לו,מה שאומר שיש עוד אלפי תרגילים שאף אחד עוד לא מצא או המציא..הפוטנציאל הטכני של הספורט הזה הוא בלתי ניתן לתפיסה.

כל כך הרבה טכניקות ודברים חדשים ללמוד ! (עשיתי לעצמי חשק ללכת להתאמן:). השילוב של האימון עם הקבוצתיות והקהילה החזקה שלנו הופך את כל נושא הספורט לתחביב שפשוט כיף לעשות.

בויצמן MMA אנחנו מתאמנים כמעט כל יום, לפחות 3 שעות בערבים לקבוצת הבוגרים וכן אימוני בוקר פעמיים בשבוע. קבוצת הנוער והילדים שלנו מתאמנים 3 פעמים בשבוע ומשלבים את כל סוגי האומנויות לחימה עם 2 מאמנים שונים ועוזרי מאמנים רבים.

ג'יו ג'יטסו ברזילאי בויצמן מרכז לכושר עלית

האימונים נעים בין חומר מתקדם לחומר בסיס, בכדי שלא נשכח את בסיס התנועות והמהלכים.

לסיכום, אין ספק שמדובר בספורט לסקרנים, אפשר להתעכב על טכניקה בודדת שעות רבות, משחק שלם של התקפות והגנות, כל אחד והסגנון לחימה שלו והשאיפות שלו.

אני אשמח לראות אתכם אצלנו באימון, לא תתחרטו - אין עוד מקום כזה... מניסיון ;)

לפרטים ואימון היכרות צרו קשר עם צוות הקבלה שלנו או בטלפון 08-9122271

#לבמגן #ויצמןMMA #אומנויותלחימה #אומנויותלחימהברחובות

2,755 צפיות0 תגובות
bottom of page